Biuro LGR

Odwiedziło nas...

Dziś3
Wczoraj39
Wizyt w tygodniu54
Wizyt w miesiącu447
Łącznie wizyt75985


Dla Rybaków

Polski sektor rybacki jest jednym z najnowocześniejszych w UE

wedkarstwo pracaDzięki unijnemu wsparciu wypłaconemu przez Agencję polski sektor przetwórstwa ryb jest jednym z najnowocześniejszych w UE. Wizytówką wielu nadmorskich miast są porty zmodernizowane z budżetu unijnych programów pomocowych wdrażanych przez ARiMR w ciągu ostatnich 10 lat.

Od 2004 roku, czyli od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej i objęcia kraju instrumentami wsparcia w ramach Wspólnej Polityki Rybackiej, w naszym sektorze rybackim nastąpiły imponujące zmiany. Tylko z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich na lata 2007-2013"przekazano ponad 4 miliardy złotych, które trafiły do rybaków, armatorów statków, organizacji zrzeszających rybaków i hodowców ryb, Rybackich Lokalnych Grup Działania,  zakładów przetwarzających ryby, zarządów portów, samorządów oraz urzędów marszałkowskich. O ogromnym sukcesie mogą mówić zwłaszcza biznesmeni zajmujący się przetwórstwem ryb.

Więcej…

Prośba o wypełnienie formularzy RRW-22 oraz RRW-23 za 2014 rok

Zwracamy się z prośbą do wszystkich osób i podmiotów funkcjonujących w sektorze rybołówstwa, akwakultury i przetwórców rybnych (podmioty uprawnione do rybactwa), działających na obszarze Gmin: Bierzwnik, Choszczno, Drawno, Krzęcin, Mirosławiec, Pełczyce, Recz, Suchań i Tuczno, o wypełnienie formularzy RRW-22 oraz RRW-23 za rok 2014. Pozwoli to na obliczenie współczynnika rybackości oraz określenie obszarów rybackich i obszarów akwakultury, na których będzie mógł być wdrażany Program Operacyjny Rybactwo i Morze, w nowej perspektywie finansowej 2014-2020.

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (RRW-22.pdf)Formularz RRW-22 - rybacy stawowiPlik .PDF (Pobierz)102 Kb
Pobierz (RRW-23.pdf)Formularz RRW-23 - rybacy jeziorowiPlik .PDF (Pobierz)101 Kb

Więcej…

Bezzwrotne wsparcie dla nowych uczniów Technikum Rybackiego w Sierakowie!

Nie zwlekaj skorzystaj z dotacji !

W ramach działań na rzecz przywrócenia kierunku Technikum Rybactwa Śródlądowego w Zespole Szkół w Sierakowie Zarząd Stowarzyszenia LGR Obra - Warta podjął decyzję, na mocy której każdy nowy uczeń Technikum Rybackiego w roku szkolnym 2013 / 2014 może uzyskać bezzwrotne wsparcie w wysokości 250 zł. Warunkiem uzyskania wsparcia finansowego jest przyjęcie do Technikum Rybackiego. Pieniądze mogą zostać przeznaczone wyłącznie na cele edukacyjne i wydatkowane w okresie od 1 do 30 września 2013 roku. Zachęcamy wszystkich niezdecydowanych do wzięcia udziału w rekrutacji do Technikum Rybackiego!

Warunkiem uzyskania wsparcia jest przyjęcie do Szkoły oraz przedstawienie wydrukowanego bonu.

Więcej informacji pod tym linkiem !

Załączniki:
PlikOpisRozmiar
Pobierz (bon.pdf)Bon dla nowych uczniów Technikum Rybackiego w Sierakowie!Plik .PDF (AdobeReader)178 Kb

Zapraszamy do udziału !

XVIII Krajowa Konferencja Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych

„Rozwój współpracy przedstawicieli sektora rybactwa śródlądowego jako sposób wdrażania zasad zrównoważonego korzystania z zasobów rybackich”

Kanu Club, Nowy Zyzdrój, 5 – 7 czerwca 2013 r.

Zakład Bioekonomiki Rybactwa Instytutu Rybactwa Śródlądowego w Olsztynie zaprasza do wzięcia udziału w XVIII Krajowej Konferencji Rybackich Użytkowników Jezior, Rzek i Zbiorników Zaporowych, która odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2013 roku w Kompleksie Konferencyjno-Wypoczynkowym Kanu Club, położonym nad malowniczym jeziorem Zyzdrój Wielki, na Mazurach (www.kanuclub.pl). W tym roku będzie to już czwarta Konferencja organizowana w ramach projektu współfinansowanego ze środków PO „Ryby 2007-2013”, a jej hasło przewodnie brzmi: „Rozwój współpracy przedstawicieli sektora rybactwa śródlądowego jako sposób wdrażania zasad zrównoważonego korzystania z zasobów rybackich”.

Więcej…

partnerzyBierzwnikChoszcznoDrawnoKrzecinMiroslawiecPelczycePowiatReczSuchanSzersza-perspektywaPZW GorzowPZW Pila